Ar aizraujošām velokrosa sacensībām noslēdzas 2018. gada “Dobeles dzirnavnieka kausa” izcīņa

Sestdien, 29. septembrī Dobelē, Ķestermežā norisinājās sacensību seriāla amatieru un meistaru grupas braucējiem “Dobeles dzirnavnieka kauss” cetrutais posms, šoreiz kalnu divriteņu olimpiskā krosa disciplīnā. Atkarībā no distances, dalībniekiem bija jāpieveic dažādas sarežģītības velokrosa apļi gleznainajos Bērzes upes krastos, ar startu un finišu pie Dobeles estrādes.

Kuplākajā “Brauc auzās” droši distancē uz starta stājās 52 amatieru, meistaru,jauniešu, junioru grupas braucēji, kuriem bija jāveic 45 minūtes garš brauciens. Jāuzsver, ka  šāds dalībnieku skaits 2,4 kilometrus garā aplī padarīja sacensībās baudāmas arī skatītājiem, kuri nemitīgi varēja vērot garām braucošo sportistu savstarpējās cīņas. Kopumā, 45 minūtēs sacensību apli ātrākie dalībnieki pievarēja 7 reizes. Kā ierasts velokrosos,  sacensību tempu braucēji no paša starta turēja augstu, kas apvienojumā ar trases tehniskajiem nobraucieniem un kāpumiem Bērzes upes krastos, cīņu trasē padarīja braucējiem īpaši grūtu. Jau pirmajā aplī vairākiem braucējiem izdevās izveidot atrāvienu no pārējiem dalībniekiem, viņu vidū bija arī šo sacensību uzvarētājs Edgars Krūmiņš un otrās vietas ieguvējs,  “Baldones velokomandu” pārstāvošais Edgars Brigmanis, kā arī godpilnās   trešās vietas  ieguvējs Artis Roze no “Dobeles dzirnavneiks – Feel free” vienības, viņš arī 2018. gada “Dobeles dzirnavnieka kausa” kopvērtējuma uzvarētājs.

Tāpat paralēli krosam norisinājās arī Hanzas maiznīcas bērnu braucieni, kur uz starta izgāja vairāk nekā 40 mazie velo sportisti.

Kopumā bērnu, jauniešu, junioru un pieaugušo distancēs Ķestermežā uz starta izgāja vairāk nekā 120 dalībnieki, padarot šo pasākumu skatītājiem par aizraujošām un lieliskām velokrosa sacensībām.

Visas sezonas garumā, ar mērķi popularizēt riteņbraukšanas sportu, riteņbraukšanas sporta klubs “Tandēms” organizēja “Dobeles dzirnavnieka kausa” izcīņu riteņbraukšanā, kur sportistiem bija jāmērojas spēkiem gan šosejas riteņbraukšanā, gan velokrosā. Četru posmu kopvērtējumā par “Dobeles dzirnavnieka kausa” ieguvēju kļuva Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) Amatieru ranga līderis Artis Roze no “Dobeles dzirnavneiks – Feel free”  komandas, otro vietu izcīnīja “ZZK” komandas pārstāvis Kristaps Knops, bet trešajā vietā ierindojās vēl viens “Dobeles dzirnavneiks – Feel free”  sportsists – Niklāvs Boļšis.

Sacensības organizē riteņbraukšanas sporta klubs “Tandēms” sadarbībā ar Dobeles dzirnavnieku, un Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldi.

Sacensības atbalsta: Dobeles dzirnavnieks, Hanzas maiznīca, veloatlaides.lv, Oshee, Spodrība, vietējais veikals “Top”, 4Cyclists, Dobeles Sporta skola.